Pożyczka – jak ją szybko ją otrzymać?

Pożyczka jest dostępna dla konsumentów w ciągu nawet 15 minut. Jej otrzymanie jest niezwykle proste i nie wymaga dodatkowych dokumentów. Jak przebiega cały proces?

Wybierzmy odpowiednią firmę

Wszystko tak naprawdę zaczyna się od wyboru firmy pożyczkowej. Obecnie rynek jest pełen dobrze znanych, ale też nowych pożyczkodawców. Jak więc wybrać właściwy portal?

Jednym ze sprawdzonych sposób jest skorzystanie z rankingów pożyczek. Pokażą one najbardziej zaufane i największe firmy udzielające chwilówek. Wybór dużej firmy to gwarancja bezpieczeństwa oraz jasno określonych warunków umowy.

Formularze online

W dzisiejszych czasach coraz więcej usług przeniosło się do internetu. Tak samo stało się w przypadku pożyczek udzielanych przez parabanki. Dzięki temu możemy złożyć wniosek o dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Żeby pożyczka przyszła na nasze konto jak najszybciej warto przygotować:

  • numer pesel
  • podstawowe dane osobowe
  • numer telefonu
  • numer konta bankowego
  • adres e-mail

Ponadto bardzo ważne jest, aby być obywatelem Polski oraz posiadać polski adres zamieszkania. Pamiętajmy, że o pożyczkę możemy starać się w trakcie pobytu za granicą, o ile nie mieszkamy tam na stałe.

Po podaniu wszystkich danych osobowych należy potwierdzić tożsamość, wysyłając przelew ze swojego konta. Po jego dotarciu otrzymamy wiadomość SMS o pozytywnej decyzji, jak i gotówkę na konto. Wszystko odbywa się bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu. Całość możemy wykonać w zaledwie kilkanaście minut.

Niezbędne dokumenty

Starając się o pożyczkę w banku, musimy niejednokrotnie przygotować szereg dokumentów potwierdzających między innymi nasze dochody oraz zatrudnienie. Inaczej jest jednak w przypadku firm pozabankowych, które udzielają pożyczek wyłącznie na dowód.

Dzięki ułatwionym procedurom możemy cieszyć się dodatkową gotówką nawet wtedy, kiedy nie pracujemy na umowę o pracę, ale na przykład o dzieło. Bardzo często nie jest potrzebne jakiekolwiek zaświadczenie o zarobkach. W nielicznych sytuacjach tylko zostaniemy poproszeni o przesłanie wyciągu z banku, który udokumentuje naszą wypłacalność, jak też pokaże miesięczne wydatki i zobowiązania.

Otrzymanie pożyczki a negatywna historia kredytowa

Każdemu może powinąć się noga. Nie inaczej jest w przypadku zobowiązań finansowych. Chwila nieuwagi i możemy mieć gorszą ocenę kredytową. Co prawda, utrudnia ona wzięcie pożyczki w banku, ale może nie być przeszkodą w instytucjach pozabankowych.

Wiele takich firm sprawdza w ten sposób swoich klientów, nie mają aż tak restrykcyjnych zasad. Dzięki temu są niekiedy jedynym kołem ratunkowym dla zadłużonego konsumenta. Należy jednak uważać, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Zaciąganie jednej pożyczki na spłatę innej może być pułapką, z której ciężko wyjść samemu. Dlatego też, jeśli mamy problemy ze spłatą zobowiązania, skontaktujmy się jak najszybciej z pożyczkodawcą. Dzięki temu wspólnie uda nam się znaleźć drogę wyjścia bez zagrożenia popadania w spiralę zadłużenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here