Kontrakty CFD na surowce

Kontrakty na różnice kursowe to niezwykle popularny w dzisiejszych czasach walor inwestycyjny, który nie oznacza faktycznego posiadania danego towaru, akcji czy waluty, a dodatkowo umożliwia skuteczne granie na spadki. Jednymi z najpopularniejszych obszarów CFD są surowce. W jakie surowce najczęściej inwestujemy i czym cechują się te konkretne rynki?

Kontrakty CFD na złoto 

Złoto, czyli najbardziej ze szlachetnych metali od setek lat kojarzy nam się z doskonałym materiałem inwestycyjnym, głównie ze względu na swoją stabilność i odporność na wszelkie kryzysy gospodarcze. Dodatkowo, deficyt złóż złota wzmaga atrakcyjność tego surowca, czyniąc go jednym z najpopularniejszych walorów inwestycyjnych na świecie.

Popularność złota niejako wymusiła także stworzenie kontraktów na różnice kursowe złota, przez co CFD na złoto to często wybierane aktywo inwestycyjne, które pomimo dużej zmienności daje możliwość realizowania atrakcyjnych zysków na rynku. Więcej informacji o specyfikacji kontraktu na złoto możemy uzyskać pod linkiem. CFD na złoto charakteryzuje się wyjątkowo niskim spreadem, który w dużej mierze zależny jest od płynności rynku. A na to rynek CFD na złoto nigdy nie narzekał. Jak wcześniej wspomniano, cechą charakterystyczną kontraktów CFD jest możliwość grania na spadki. A zatem sytuacja gospodarcza i dane fundamentalne umożliwiają inwestorom poszukiwania dodatkowych sygnałów wejścia w pozycje, nawet wtedy, gdy rynek wskazuje na rychłe spadki. 

Kontrakty CFD na ropę

Kolejnym, równie popularnym, a z pewnością wzbudzającym znacznie więcej emocji instrumentem pochodnym są kontrakty CFD na ropę. To wciąż główny surowiec energetyczny, który odpowiada za w prawidłowe funkcjonowanie dziesiątek największych branż gospodarczych, wliczając w nie transport czy przemysł. 

Brokerzy oferujący szeroki dostęp do kontraktów CFD na ropę nierzadko dają nam do dyspozycji nawet kilkanaście instrumentów. Z punktu widzenia inwestora najpopularniejsze to jednak rodzaje Brent i WTI. Czym różnią się te dwa rodzaje ropy? Brent to ropa wydobywana na terenie Europy, podczas gdy ropa WTI bierze się z obszaru Ameryki Północnej. Rynek kontraktów na ropę również należy do niezwykle płynnych, a cechą szczególną tego rynku jest regularne występowanie zjawiska backwardation

Kontrakty CFD na srebro

Wracamy do kontraktów związanych z metalami szlachetnymi, tym razem zajmując się srebrem. To kolejny popularny kierunek inwestycji osób, które są zainteresowane lewarowanymi transakcjami kupna i sprzedaży kontraktów na różnice cenowe. Ze względu na znacznie wyższą produkcję srebra, jest to bardzo popularny surowiec wykorzystywany między innymi w przemyśle. 

Jak wyglądają transakcje na rynku CFD na srebrze? Doświadczeni inwestorzy zauważyli już bardzo mocną korelację dodatnią, która występuje w przypadku srebra i złota. Oba te metale reagują bardzo podobnie na zdarzenia fundamentalne, czyniąc ruch jednego przewidywalnym. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here