Sukces w uprawie kukurydzy

Uprawa kukurydzy wymaga na pewno odpowiednich działań. Jak w odniesieniu do każdego innego produktu, do każdej innej uprawy, tak i tutaj należy wskazać na to, że kukurydza jest narażona na oddziaływanie różnego rodzaju chwastów.

Tych, które lubują się w uprawach kukurydzy jest dosyć spora ilość. Aby zatem skutecznie ochronić się przed owymi chwastami, należy zastosować właściwe środki ochrony roślin, a w tym przypadku mowa jest o odpowiednim herbicydzie. Na rynku możemy oczywiście zetknąć się z wieloma tego rodzaju środkami, aczkolwiek w sposób szczególny należy wskazać na Metodus 650 WG. To środek bardzo dobrze znany wśród tych, którzy uprawiają kukurydzę oraz środek ceniony. Mówiąc  o Metodusie, o jego skuteczności, na pewno należy wskazać na zawartość aż trzech różnych substancji czynnych. Chodzi mianowicie o terbutylazynę, o izoksaflutol oraz o mezotrion.

Jest to środek, którego działanie można zaobserwować już po pięciu do siedmiu dniach po zastosowaniu

kukurydza

Jednakże jeśli chcemy mówić o pełnych efektach, to należy poczekać około dwóch tygodni. Jeśli chodzi o ten środek, to jego działanie utrzymuje się przez około 6 do 8 tygodni. Jakich chwastów można się pozbyć dzięki zastosowaniu Metodusa 650 WG? Na pewno te najbardziej popularne jak komosa biała, jak chwastnica jednostronna, fiołek polny czy też tasznik pospolity. Oczywiście ów preparat powinien zostać odpowiednio przygotowany oraz odpowiednio zastosowany. Nie należy przekraczać bowiem zalecanych dawek, gdyż to mogłoby negatywnie wpłynąć na  uprawy kukurydzy. Aby móc dokładnie poznać zasady związane ze stosowaniem jednego z najbardziej skutecznych środków przeciw chwastom w uprawach kukurydzy, warto jest zajrzeć na stronę internetową mezotrion. Dzięki tym informacjom można łatwo zadbać o swoje uprawy kukurydzy. Istotne jest to, aby nie zwlekać z podjęciem odpowiednich działań, aby zastosować odpowiednie działania, które pozwolą cieszyć się obfitymi zbiorami kukurydzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here