Zapewnij dziecku to, co najważniejsze

Wielu specjalistów od dziecięcej psychologii jest zgodnych co do jednego – bardziej niż drogie zabawki i gadżety dziecko w przyszłości pamięta poczucie bezpieczeństwa, jakie dostało od rodziców. I dużo lepiej jest w stanie docenić wysiłek, jaki włożyli w jego wychowanie! Niestety, zrozumienie dla ich roli w życiu dziecka przychodzi dopiero wraz z wiekiem – wtedy młody człowiek zaczyna doceniać, jak wiele zrobili dla niego rodzice. To tak jak z oszczędzaniem – dopiero po latach widzi się faktyczne efekty comiesięcznych wyrzeczeń!

Daj dziecku miłość i stabilizację

Tym, czego nie jest w stanie zapewnić najlepsze ubezpieczenie na życie dla dziecka, jest miłość rodzicielska. Jej nie da się kupić ani zastąpić pieniędzmi. Inwestując swój czas, cierpliwość i moc przytulasów w swoje dziecko, zyskujemy na jego rozwoju! Patrzymy, jak się rozwija – świadome, ciekawe świata, wrażliwe, z poczuciem otaczającej go troski. Człowiek, który od najmłodszych lat jest otaczany czułością i cierpliwością, wyrasta na osobę o bardzo solidnym fundamencie psychicznym – taką, która z trudów życia wyciąga lekcje i uczy się na nich wzmacniać siebie, zamiast nimi załamywać. To najważniejsza inwestycja rodziców w dziecko! Ważna jest także stabilizacja – utrzymanie w dziecku przekonania, że jest dla rodzica najważniejsze i pomimo różnych okoliczności ten fakt się nie zmieni. Dziecku należy też wyznaczać granice – wymagać od niego i czasem odmawiać. Paradoksalnie to wzmacnia u niego poczucie bezpieczeństwa. Podstawą zapewnienia bezpieczeństwa dziecku jest zatem bycie przy nim i świadome wychowywanie.

Bezpieczeństwo finansowe

Jednak mentalne wsparcie to nie wszystko, bo dziecku należy zapewnić przynajmniej do 18. roku życia byt i opierunek. Często rodzice mylnie rozumieją konieczność zapewnienia potomstwu wszystkiego, zgadzając się na wszystko, na co dziecko ma ochotę. W praktyce oznacza to na przykład, że trzeba wykupić mu ubezpieczenie na życie dla dziecka, dzięki któremu uda się zabezpieczyć jego byt materialny w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia losowego – wypadku czy choroby, które pochłaniają ogromne pieniądze i destabilizują finansowy byt rodziny. Klasyczne ubezpieczenie na życie daje gwarancje wypłaty świadczeń w takiej tragicznej sytuacji życiowej, jednak oczywistym jest, że nikt nie doprowadza do niej celowo. A zatem – nie otrzymuje się pewności, że opłacanie składek pozwoli zwrócić kiedykolwiek wpłacone pieniądze. Dlatego też stworzono fantastyczne ubezpieczenie oszczędnościowe. To podwójny rodzaj ubezpieczenia – polisa ochronna na życie dla dziecka, ale także rachunek oszczędnościowy.

Opłacając składki w nieco wyższej niż normalnie wysokości, można spodziewać się, że za kilka czy kilkanaście lat dziecko będzie mogło wypłacić całą zebraną sumę. To, jak dużo pieniędzy uzbiera się na koncie, zależy od wpłacającego. Ważne jest jednak, że w sytuacji, gdy rodzice umrą lub stracą możliwość zarobkowania, składki nadal będą opłacane aż do zakończenia umowy! To się nazywa rozsądne zabezpieczenie przyszłości dziecka – takie, za które dziecko nam kiedyś podziękuje i z pewnością doceni trud, jakim było systematyczne wpłacanie oszczędności na specjalne konto!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here