monitor

Wysokiej klasy monitor znacznie ułatwi Ci pracę i rozrywkę. Aby jednak wybrać sprzęt dostosowany do osobistych oczekiwań, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych, dzięki którym z łatwością sięgniesz po rozwiązanie, które sprawdzi się przez długie lata.

Przeznaczenie monitora

Zanim udasz się na zakupy, zastanów się, do czego monitor będzie Ci potrzebny. Tańszy sprzęt idealnie sprawdzi się w pracy biurowej. Natomiast profesjonalne urządzenie dostosowane do potrzeb entuzjastów gier powinno wyróżniać się wysoką rozdzielczością, szybkim czasem reakcji oraz kapitalną częstotliwością odświeżania. Z kolei monitory dla projektantów gwarantują wysoką jakość obrazu i często dostępne są w dużych rozmiarach. Wszystkie wymienione tu sprzęty kupisz w sklepie internetowym AV Point. Znajdziesz tu wyłącznie produkty uznanych marek, więc o najwyższą jakość możesz być spokojny.

Rozdzielczość 

To bardzo ważny element specyfikacji każdego monitora. Decyduje o tym, jak wiele detali zobaczymy na ekranie. Na ten parametr powinni zwrócić uwagę szczególnie gracze, którzy stanowią bardzo wymagającą grupę klientów, a podczas zabawy doceniają atrakcyjną grafikę. W sklepie AV Point z powodzeniem można sięgnąć nawet po modele, które oferują technologię 4K. Docenią ją również miłośnicy filmów. Obok tak atrakcyjnej propozycji nie sposób przejść obojętnie. Fotorealistyczny obraz to atut, dla którego warto kupić nowoczesny i funkcjonalny sprzęt. 

Szerokość ekranu

Wyrażona jest w calach i wpływa na przestrzeń roboczą, jaką dysponuje użytkownik. Mniejsze monitory sprawdzą się przy prostszych pracach biurowych i umożliwiają swobodne tworzenie dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych. Jeżeli jednak myślisz o profesjonalnym projektowaniu, postaw na monitor z szerszym ekranem. To znacznie usprawni Twoją pracę i po prostu przyspieszy efekty. Pamiętaj jednak, że duży monitor zajmuje sporo miejsca na biurku. 

Częstotliwość odświeżania ekranu i czas reakcji

To parametr, który mówi o tym, jak wiele klatek obrazu w ciągu jednej sekundy przedstawi ekran. Komfort pracy umożliwia wartość już 30 klatek, choć monitory dla miłośników gier oferują znacznie lepsze parametry. Pozwala to na dynamiczną rozgrywkę bez żadnych kompromisów. Równie ważny parametr stanowi szybkość czasu reakcji. W sklepie AV Point znajdziesz modele, które w ciągu 1 ms realizują działanie użytkownika. 

Technologie ochrony wzroku

Dziś zarówno w tanich, jak i najnowszych monitorach znajdziemy funkcje ochrony wzroku. To niezwykle ważny aspekt, gdyż wielu z nas przy komputerze spędza długie godziny. Odpowiednie technologie zapobiegają migotaniu ekranu lub wpływają na obniżenie emisji szkodliwego dla oczu światła niebieskiego. Przed zakupem monitora warto więc dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną, aby sięgnąć po model, który idealnie sprawdzi się przy preferowanych zadaniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here