Kredyt we frankach a pozew zbiorowy

0
1267

Wiele osób w Polsce zmaga się z ogromnym problemem dotyczącym posiadania kredytu we frankach. Osób poszkodowanych jest tak wiele, iż regularnie do sądu trafiają nowe pozwy przeciwko bankom, w których frankowicze posiadają swoje zobowiązania. Osoby, które są w takiej sytuacji często zastanawiają się nad tym, co jest najlepszym rozwiązaniem w tej sprawie. Złożenie pozwu indywidualnego czy też zbiorowego?

Pozew zbiorowy

Dla mnóstwa osób odpowiedź jest jasna. Pozew zbiorowy jest najlepszym wyjściem. Czy jednak sytuacja w rzeczywistości faktycznie tak wygląda? Otóż nie. Kredyt we frankach pozew zbiorowy musi obejmować przynajmniej dziesięć osób. W przypadku kredytu we frankach nie jest trudno tyle ich znaleźć, jednak samo powództwo musi wytoczyć reprezentant grupy, co może nastręczyć różne trudności. Kolejnym etapem jest postępowanie niejawne podczas którego sąd decyduje, czy taka sprawa w pozwie zbiorowym może być w ogóle rozpatrywana. Następnie sąd ustala skład grupy, zaczyna rozpoznanie sprawy. Elementów takiego pozwu nim w ogóle nastąpi jego rozpoczęcie, jest zatem wiele. To natomiast znacznie wydłuża czas związany z batalią sądową, która dla frankowiczów jest jedyną nadzieją.

Poza tym jak pokazuje doświadczenie związane z odbytymi już sprawami zbiorowymi dotyczącymi kredytów we frankach, taki pozew zdecydowanie nie przynosi dobrych rezultatów. W przypadku pozwu przeciwko bankowi zapadał już niekorzystny werdykt dla grupy. W czasie podsumowania powód uzyskał informacje, iż postępowania indywidualne w tej sprawie byłyby dla każdego frankowicza dużo lepszym rozwiązaniem.

Pozew indywidualnuy

To wszystko pokazuje, iż pozew indywidualny jest szybszy, bezpieczniejszy, lepiej wysłuchany w sądzie. Można złożyć go przy pomocy radcy prawnego. Taka osoba jest w stanie nam pomóc w kwestii dokumentów jakie powinniśmy przedstawić, kiedy, gdzie. Może służyć nam pomocą na każdym etapie sprawy, udzielać nam konsultacji w indywidualnym procesie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here