laptop do pracy biurowej
Fot. Pexels.com

Jesteś przedsiębiorcą, który poszukuje sprzętu dla swoich pracowników? A może freelancerem, który spędza przed monitorem wiele godzin dziennie? Niezależnie od powodu, poszukiwanie laptopa do pracy biurowej może okazać się wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli nasz budżet nie jest elastyczny.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/laptop-do-pracy-biurowej-jaki-model-wybrac/

Parametry i najważniejsze wyposażenie laptopa do pracy biurowej

To jakie minimalne parametry powinien mieć laptop uzależnione jest od rodzaju wykonywanej pracy. Nie każda praca biurowa wymaga dostępu do tego samego zestawu narzędzi. Niektórzy potrzebują jedynie maila, przeglądarki oraz narzędzi z pakietu Microsoft Office jak powerpoint czy word. Inni w pracy biurowej posługują się różnego rodzaju programami np. do obróbki zdjęć, filmów, grafik czy dźwięku.

Najważniejsze elementy na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy:

  • pamięć RAM,
  • procesor,
  • dysk twardy.

Osoby, które w swojej pracy nie wykorzystują wielu programów mogą poprzestać na sprzęcie, który ma 4 GB pamięci RAM, dysk twardy HDD lub szybszy SSD, procesor z oznaczeniem N. Parametry te w zupełności wystarczą do codziennej pracy. Osoby wykorzystujące programy do obróbki graficznej, filmowej, dźwiękowej czy programiści powinni pomyśleć o pamięci RAM, co najmniej 8 GB, dysku twardym SSD, a najlepiej SSHD oraz procesorze z oznaczeniem X, H czy HQ.

Laptop do pracy biurowej do 1000 zł

Wystarczy już około 500 zł na zakup stosunkowo dobrego sprzętu do pracy. KIANO w swoim modelu Intelect oferuje 2 GB RAMu, 32 GB dysku twardego. Laptop ten może posłużyć także jako tablet. Jest kompaktowy i lekki, co pozwala na swobodne przemieszczanie się z nim.

Laptop do pracy biurowej 2000 zł

W takiej cenie możemy znaleźć więcej modeli. Jednym z faworytów internautów jest Lenovo IdeaPad Slim. Sprzęt ten posiada dysk SSD o pojemności 128 GB. Ten model również jest kompaktowy i łatwy w transporcie.

 

To jaki laptop do pracy biurowej wybierzesz będzie miało wpływ na szybkość wykonywanych na nim akcji jak uruchamianie sprzętu czy otwieranie programów. Warto wybrać taki sprzęt, który pozwala na sprawne poruszanie się po internecie oraz różnego rodzaju programach. Sprawi to, że praca będzie szybka i przyjemna.

Zobacz też: http://www.blizejedukacji.pl/pamiec-ram/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here