Dlaczego warto wybrać nowe mieszkanie wykończone pod klucz w Szczecinie

Wielu deweloperów oferuje obecnie usługę wykończenia nieruchomości pod klucz. To atrakcyjna propozycja, biorąc pod uwagę jej wysoki komfort. Kto zyska na niej najwięcej?

Usługi wykończenia nieruchomości pod klucz nie są w Polsce tak popularne jak w krajach Europy Zachodniej. Szacuje się, że na taki standard wykończeniowy w naszym kraju decyduje się od około 10 do 15 proc. kupujących.

Na czym polega usługa pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz nie wymaga już od klienta prowadzenia szeroko zakrojonych prac, na przykład malowania ścian, układania podłóg, kafelkowania łazienki. Większość prac, które należy wykonać przed przeprowadzką, jest już zrobiona. Pozostaje tylko dopracowanie detali, umeblowanie oraz udekorowanie własnego „M”. Deweloperzy najczęściej oferują różne pakiety wykończenia pod klucz, dlatego klient może dobrać taki, który odpowiada mu najbardziej. Pakiety różnią się zakresem prac oraz liczbą materiałów wykończeniowych do wyboru, a także swoimi kosztami.

Kiedy warto wybrać mieszkanie pod klucz?

Usługa pod klucz związana jest z wieloma zaletami. Przede wszystkim to wygoda, ponieważ kupujący nie musi prowadzić prac wykończeniowych we własnym zakresie i nie musi poszukiwać ekipy, która się tym zajmie. Dodatkowo, można wtedy uzyskać pomoc doświadczonego projektanta wnętrz. To także oszczędność czasu, ponieważ czas wykończenia pod klucz zwykle zajmuje około 2-3 miesięcy, czyli na ogół krócej niż samodzielne prace lub prace z zewnętrzną ekipą. Na usługę pod klucz często decydują się również inwestorzy, którzy kupują mieszkania po to, aby potem je wynajmować.

Ile kosztuje mieszkanie pod klucz?

Koszty wykończenia mieszkania pod klucz zależne są głównie od wybranego przez klienta pakietu. Im jest on bogatszy, tym także więcej trzeba będzie za niego zapłacić. Przykładowo, nowe mieszkania w Szczecinie oferowane przez deweloperów w opcji pod klucz to koszt większy od około 450 do 1 000 złotych za metr kwadratowy. Dokładne cenniki usług można znaleźć na stronach internetowych deweloperów, gdzie dostępne są także katalogi materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here