Usługi HDS

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, to urządzenie, którego możliwości wykraczają daleko poza wygodny i bezpieczny transport ciężkich i dużych ładunków.

Zamontowany na ciężarówce żuraw, umożliwia wygodny samozaładunek oraz rozładunek w trudnym terenie. Operator, który posiada umiejętności manewrowania żurawiem, potwierdzone przez stosowne pozwolenie, potrafi wykonać także wiele innych zadań.

Podnoszenie ładunku

Żuraw na aucie, uzbrojony w ruchome widły, umożliwia bezpieczny i szybki rozładunek towarów spakowanych na paletach. Duży zasięg ramienia większych HDS, który dochodzić może nawet do 15 i więcej metrów, oferuje możliwość rozlokowania części ładunku zgodnie z życzeniami klienta.

Standardem stało się już podnoszenie palet z pustakami na drugą czy trzecią kondygnację budynku. Często zdarza się też, że po rozładowaniu towaru, operator wynosi również inne materiały czy urządzenia, albo elementy konstrukcyjne. Żuraw jest dźwigiem o czym warto pamiętać zamawiając transport HDS. Może się bowiem okazać, że jego obecność na placu budowy pozwoli zrealizować również inne zadania, niż tylko rozładunek zamówionego towaru.

Opuszczanie towarów

HDS nie tylko podnosi, lecz również opuszcza ładunek. Opcja te jest wykorzystywana podczas rozładunku towarów przeznaczonych na przykład do budowy piwnic. Operator żurawia opuszcza wtedy palety z bloczkami fundamentowymi lub innymi materiałami wprost do wykopu. Jest to wielkie ułatwienie dla pracowników firmy budowlanej.

Z możliwości opuszczania ładunku korzysta się często również podczas zabezpieczania studni czy budowy infrastruktury podziemnej. Bezpieczne i precyzyjne opuszczanie betonowych kręgów, przepustów, wzmocnień i innych ciężkich elementów konstrukcyjnych jest wtedy gwarancją szybkiego ukończenia prac ziemnych.

Rozładunek w poziomie

Transport HDS umożliwia ulokowanie towaru z dala od miejsca, w którym zaparkowana zostanie ciężarówka. Jest to wygodne zwłaszcza w trudnym terenie. Zasięg żurawia w poziomie oferuje możliwość przełożenia palety na przykład przez płot czy rów.

Podsumowanie

Zdecydowana większość materiałów budowlanych przygotowana jest do transportu HDS już w fabryce producenta. Warto zatem skorzystać z możliwości, jakie oferują hydrauliczne żurawie i zastanowić się, czy przy okazji nie wykorzystać ich również do innych celów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here