Jak wybrać telefon idealny dla nastolatka

Co kręci współczesnych nastolatków? Nowoczesne technologie, zwariowane dokonania i… możliwość dokumentowania swoich wyczynów oraz udostępniania ich w sieci swoim znajomym! Nie da się ukryć, że nowoczesne smartfony w gąszczu wielu różnych funkcji kryją też prawdziwe skarby dla nastolatków. Jak zatem dokonać właściwego wyboru telefonu dla nastolatka, jakich kryteriów się trzymać?

Czym żyje dzisiejsza młodzież?

Internet to coś, bez czego trudno jest współczesnemu młodemu człowiekowi funkcjonować. To przede wszystkim komunikatory, dzięki którym zawsze można się złapać, bez wydawania pieniędzy na połączenia telefoniczne. To media społecznościowe, w których można oglądać, co wstawiają inni, i publikować to, co nas kręci i czym żyjemy. Im bardziej kolorowe są nasze relacje, im lepsza ich jakość i bardziej zwariowany charakter – tym lepiej! Młodzież nie zadaje sobie dziś trudu długiego pozowania do zdjęć czy czekania godzinami na wyjątkowe ujęcie. Chce mieć to natychmiast i bez żadnych większych umiejętności fotograficznych!

Co smartfon dla nastolatka umieć powinien?

Podstawą będzie więc smartfon, który robi dobre zdjęcia, taki jak SM-N960FZBHXEO. Najlepiej, by był to sprzęt kilkuobiektywowy – te urządzenia najnowszej generacji doskonale nadają się i do selfies, i do zwariowanych zdjęć grupowych, i do relacjonowania swojego otoczenia na bieżąco. Świetnie, jeśli smartfon ma obiektyw ultraszerokokątny, pozwalający robić jeszcze fajniejsze ujęcia! Musi też mieć wiele opcji edycji zdjęcia – tak, żeby wystarczyło jedno kliknięcie, by fotografię wyblurować lub dodać zwariowaną naklejkę. Kolejny klik – i wysyła się zdjęcie do mediów społecznościowych, bez konieczności ściągania fotografii na dysk komputera, jak niegdyś, i publikowania w sieci.

Istotne cechy smartfona dla młodzieży

Model SM-N960FZBHXEO jest stosunkowo dobrym wyborem dla nastolatka, bo nie jest smartfonem drogim, ale wystarczająco zaawansowanym technologicznie, by dobrze mu służył. Dzięki niewygórowanej cenie i dobrym zabezpieczeniom telefonu, na przykład takim, jakie posiada Apple czy Huawei, można uniknąć przykrych sytuacji związanych z kradzieżą lub zgubieniem smartfona, co młodym ludziom zdarza się nader często.

Dużo pamięci – na szalenie istotne pliki!

Warto też wśród kryteriów idealnego telefonu dla nastolatka wymienić obszerną pamięć, jaką posiada SM-N960FZBHXEO, Huawei P9 Mini Lite czy iPhone XR. Dużo miejsca na dysku jest nastolatkowi niezbędne, aby móc gromadzić wszystkie śmieszne memy, zdjęcia z wypadów ze znajomymi, nagrywać mnóstwo filmików czy pobierać ulubioną muzykę i tworzyć z niej playlisty. Nastolatkowie w swoich telefonach gromadzą ogromne ilości danych! Wynika to z ich niezmierzonej potrzeby chłonięcia świata i trzymania przy sobie wszystkiego, co dla nich istotne – muzyki, zdjęć, filmów, aplikacji… Przydatne zatem będą też inne narzędzia, które oferują smartfony najnowszych generacji: możliwość katalogowania plików i nadawania im nazw. Dzięki temu łatwiejsze jest udostępnianie znajomym w social mediach całych albumów zdjęć czy po prostu ich tematyczne grupowanie, aby łatwiej było odnaleźć te konkretne, na których nam zależy.

Potrzeby nastolatka są zgoła inne niż potrzeby biznesmena w kwestii posiadanego modelu smartfona. Nic więc dziwnego, że ich sprzęty powinny mieć zupełnie inne parametry!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here