zdjęcia biznesowe
fot. pexels.com

Profesjonalne zdjęcie biznesowe jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Sprawdza się nie tylko do CV, ale też do portfolio czy na stronę www. Dzięki dobremu zdjęciu, jesteśmy w stanie rozwijać się zawodowo na wysokim poziomie, ponieważ to zdjęcie jest taką naszą wizytówką. Dowiedz się, jak przygotować się do takiej sesji biznesowej, aby być zadowolonym z efektów!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/praca-z-portretem-fotograficznym-w-terenie-rozmawiaj-rob-zdjecia-i-sprawdzaj-pogode/

Odpowiednie ubrania

Na sesję biznesową (wizerunkową) zabierz wiele ubrań. Nie koncentruj się na ulubionej koszuli czy świetnie dopasowanej sukience, w której świetnie się czujesz, ponieważ nie zawsze to, co lubisz dobrze wygląda na zdjęciu. Warto zatem zabrać rozmaite ubrania – kilka sukienek i koszul, ze dwie marynarki, garnitur. To istotne, aby później wybrać zdjęcie, które naprawdę odwzorowuje Twój biznesowy wizerunek. Czasem fotografowie mają kilka randomowych ubrań, natomiast nie ukrywajmy – nie ma to jak swoje ubranie. 

Pamiętaj również o tym, że na zdjęciach wszystko jest bardzo dobrze widoczne, a też ubrania niewłaściwie dopasowane poszerzają naszą sylwetkę lub zniekształcają jej proporcje. Dużo zależy również od oświetlenia i pozy, natomiast te rzeczy można dopasować, a złe ubranie niekoniecznie. Unikaj zatem, na takie biznesowe zdjęcia, białych koszul – one wcale nie wyglądają już tak profesjonalnie; zrezygnuj również z bardzo odkrytych ubrań, ponieważ im więcej odkrytego ciała tym zdjęcie jest mniej profesjonalne. 

Makijaż

Makijaż na sesji biznesowej czy wizerunkowej jest bardzo ważny. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że intensywność makijażu na zdjęciu jest zdecydowanie mniejsza niż na żywo. Jeśli makijaż będziesz wykonywać sama to zwróć uwagę, aby był on mocny i intensywny, ponieważ zbyt delikatny na zdjęciu może być wcale niewidoczny. Z kolei, jeśli będziesz malowana u fotografa nie obawiaj się intensywności makijażu, jaki wykonuje Ci wizażystka. Do sesji trzeba być mocniej pomalowanym, ponieważ taki dzienny makijaż może na zdjęciu wyjść tak, jakbyś była nieumalowana, a takie zdjęcie jest mało profesjonalnie. Jeśli jesteś mężczyzną nie zrażaj się i pozwól przypudrować twarz – to bardzo ważne, aby na zdjęciu wyszła ona matowa.

Inne ważne rzeczy

  • Przed sesją dobrze się wyśpij. Aparat wychwytuje wszelkie mankamenty, a podkrążonych oczu, mimo wszelkich starań nie ukryje się całkowicie pod toną makijażu.
  • Nawilżyj twarz i ciało, dzięki temu makijaż będzie dobrze się prezentował. Pamiętaj również o nawilżeniu ust.
  • Poćwicz pozy i mimikę twarzy, aby na sesji było Ci łatwiej. Przygotuj również kilka zdjęć, jakie chciałbyś uzyskać. Fotografowi będzie łatwiej uzyskać efekt, jakiego oczekujesz.

Przeczytaj też: http://www.pomaranczowe.pl/hiszpania-co-zobaczyc-w-tym-cudownym-miejscu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here