Jeśli zależy nam na zysku, ale możemy poczekać to na pewno nieruchomości będą dobrym rozwiązaniem. Niektóre osoby lata temu kupiły ziemię rolną, a dzisiaj są tam wybudowane domy i ta działka rolna może być przekształcona w działkę budowlaną. Za tysiąc metrów kwadratowych takiej działki możemy uzyskać bardzo duże kwoty od kilkudziesięciu to kilkuset tysięcy złotych. Ziemia w tamtym okresie mogła nas kosztować kilka tysięcy za hektar i po tym widać, że można naprawdę wiele na tym zyskać. Kupując mieszkanie dzisiaj można też zarobić. Musimy tylko poczekać, ale spokojnie mieszkanie, które kupiliśmy nie musi przynosić nam strat.

Trzeba płacić komorne? Można, zatem takie mieszkanie wynająć i wtedy na spokojnie zarobimy na jego utrzymanie, a kiedy ceny znacząco wzrosną to można będzie takie mieszkanie sprzedać. Niektóre osoby mają bardzo dużo mieszkać, dlatego czekają na podwyżkę cen. Może nie dzisiaj czy jutro, ale za kilka lat na pewno mieszkania będą o wiele droższe niż dzisiaj. Zarabiać można również na akcjach firm albo na funduszach inwestycyjnych. Niektóre osoby pożyczają swoje pieniądze na procent i też na tym zyskują.

Rozwiązań jest bardzo dużo, dlatego trzeba się zastanowić jak długo możemy czekać i jak dużo chcemy na tym zyskać. Wtedy wybierzemy takie inwestycje, które są przede wszystkim bezpieczne i pewne. Nie chcemy na tym stracić tylko chcemy czekać i zyskać. Dobrym pomysłem na zarobek jest lokowanie pieniędzy w złoto. Wiele osób tak robi i mimo że często ceny się wahają to można na tym bardzo dużo zarobić. Nie można się jednak w tym przypadku spieszyć, bo wtedy można stracić o wiele więcej pieniędzy niż przypuszczamy.

W co jeszcze można inwestować?

Można inwestować w waluty, ropę, a nawet w nowe technologie. Zawsze znajdzie się taka gałąź, w którą warto inwestować. W ostatnich latach spółki skarbu państwa wiele zyskały na wartości. Jeśli ktoś w odpowiednim czasie zainwestował swoje pieniądze to mógł sporo na tym zarobić. Przy inwestycjach długoterminowych dobrze jest stawiać na różne rozwiązania. Jeśli jedno nie wypali to dwa pozostałe dadzą nam duży zysk i na pewno na tym nie stracimy.

Stawiając wszystko na jedną kartę można się pomylić, tym bardziej, jeśli mówimy tu o perspektywie kilku czy nawet kilkunastu lat. Każdy chce jak najwięcej na inwestycjach zyskać. Problem w tym, że nikt nie chce do tego dokładać, ale rynek ma to do siebie, że ktoś traci, a ktoś inny w tym czasie się bogaci. Może być będziemy właśnie w tej drugiej grupie? Musimy zaryzykować i to sprawdzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here