pies

Praca groomera, czyli dokładniej psiego fryzjera zyskuje coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego. Kto z nas nie chciałby pracować ze słodkimi czworonogami, tym bardziej, że jest miłośnikiem zwierząt i jeszcze dostawać za to pieniądze? Nie jest to jednak tak proste, jak może się wydawać. Jakie obowiązki płyną z pracy w takim zawodzie? Ile tak naprawdę jest w stanie zarobić groomer? Dzisiaj rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z pracą psiego fryzjera. Nie ma więc co czekać! Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-groomer/ 

Praca groomera – co należy do jego obowiązków zawodowych? 

Pierwszym skojarzeniem, jak przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o zawodzie groomera jest kąpiel oraz strzyżenie psa. Nie jest to zabieg wymagający przy każdym piesku. Zazwyczaj salony odwiedzają osoby, które uczęszczają do niego regularnie. Najczęstszymi psimi klientami są pieski takie jak york, terrier shih tzu, pudel, sznaucer itp. Są to psy, które posiadają tak zwane włosy. Tak naprawdę w dalszej części jest to sierść, tylko nieco inna niż w przypadku owczarka niemieckiego, husky czy zwykłego kundelka. Latem, niektórzy opiekunowie decydują się na przecięcie swojemu pieskowi sierści, dla ochłody, a zimą tak, aby uniknąć kołtunów. Wtedy zazwyczaj obcinają lekko sierść, pomiędzy poduszkami na łapach lub w miejscach intymnych. Poza kąpielą, czesaniem oraz strzyżeniem psi fryzjer zajmuje się też obcinanie pazurów, czyszczenie uszu oraz myciem zębów.

Ile zarabia groomer?

W przypadku małych miast psi fryzjer może liczyć na wynagrodzenie wynoszące od 2500 zł do 3000 zł. Są to oczywiście kwoty podane w rozliczeniu brutto. W przypadku dużych miast kwoty te wyglądają zupełnie inaczej. Zaczynają się one od 3500 zł do 4000 zł. Zakładając swój własny salon fryzjerski dla zwierząt możemy zarobić znacznie więcej, niż w przypadku pracownika etatowego. Taka opcja jest polecana jednak dopiero, kiedy będziemy już doświadczeni i obeznani w tym zawodzie.

Zobacz też: http://www.gadzinowski.pl/groomer-psi-fryzjer-jak-nim-zostac/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here