Ubezpieczenia online- co należy wiedzieć przed wykupieniem ubezpieczenia?

W dobie Internetu wiele usług realizowanych jest z wykorzystaniem sieci. Zakupy on-line, są z nami od wielu lat i chyba nikt nie wyobraża sobie, że mogłyby zniknąć. Wręcz przeciwnie, sprzedaż internetowa obejmuje coraz szerszy zakres produktów i usług.

Ubezpieczenie- przez Internet?

Również branża ubezpieczeń nie pozostaje bierna i wykorzystuje Internet jako sposób komunikacji z klientem. I o ile początkowo faktycznie, był to wyłącznie sposób na przekazywanie informacji, potem stworzono także możliwość rozmowy z konsultantem z wykorzystaniem czatu, tak w chwili obecnej, konsument może wybrać dowolne ubezpieczenie i dokonać wszystkich formalności samodzielnie. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu.

Jakie ubezpieczenie przez Internet?

Firmy ubezpieczeniowe oferując swoje usługi w sieci nie ograniczają internautom swojej oferty. Czy to przez Internet czy infolinię, czy w bezpośrednim kontakcie z agentem, nabyć można dowolne ubezpieczenia. Dużą popularnością cieszą się ubezpieczenia OC, które obowiązkowo wykupić musi każdy posiadacz samochodu. Bez nich nie będzie miał on możliwości użycia swojego pojazdu. Pozwala ono np. zabezpieczyć innych użytkowników ruchu drogowego i ich auta w razie ewentualnej stłuczki. Dzięki opłaconej składce OC będą mieli źródło pokrycia napraw, a Ty nie będziesz musiał wyjmować dodatkowych pieniędzy z kieszeni.

Zanim wykupisz ubezpieczenie on-line

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy i finalizację transakcji warto zwrócić uwagę na szczegóły ubezpieczenia, takie jak wysokość składki czy czas trwania polisy. Firmy wprowadzają na swoich stronach internetowych dedykowane kalkulatory, które pomogą obliczyć wysokość składki, w zależności od wysokości ubezpieczenia. Indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy wystarczy wpisać kwotę ubezpieczenia oraz wiek, a wysokość składki zostanie przeliczona automatycznie przez kalkulator.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here