Dlaczego warto ubezpieczać samochód w szerszym zakresie?

Podstawowe ubezpieczenie samochodu, tak zwane OC jest w naszym kraju obowiązkowe. Musi więc wykupić je każdy właściciel auta. Ma ono ogromne znaczenie, szczególnie wtedy gdy na drodze przydarzy nam się wypadek. Warto jednak przemyśleć rozszerzenie polisy o dodatkowe opcje.

Autocasco

To chyba drugi najbardziej rozpoznawalny rodzaj ubezpieczenia w Polsce. Nie jest ono obligatoryjne, ale staje się bardzo popularne, szczególnie w przypadku nowych samochodów. Warto przy tym nadmienić, że AC najczęściej wykupuje przy autach młodszych niż 10 lat. Do czego właściwie służy autocasco? Jego głównym zadaniem jest ochrona naszego pojazdu i w pewnym sensie portfela. Kiedy zdecydujemy się na zakup tego rozszerzenia możemy liczyć na pomoc nie tylko podczas wypadku, ale także kradzieży auta (czy jego wyposażenia), a także gdy nasz samochód ulegnie zniszczeniu w wyniku działania żywiołu. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że sami możemy wybrać jego zakres. Płacimy więc dokładanie za to, co jest nam potrzebne. Podczas zakupu warto pomyśleć o połączeniu polis. Ubezpieczenie samochodu OC od Avivy można zakupić w pakiecie z AC. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala nam nieco zaoszczędzić.

Assistance

W zasadzie słyszymy o nim za każdym razem, gdy podpisujemy podstawową umowę dotyczącą ubezpieczenia samochodu. Jednak zazwyczaj jest to usługa mocno ograniczona. Warto ją rozszerzyć. Nie kosztuje ona zbyt wiele, a może być bardzo przydatna. Assistance kupujemy na rok, możemy to zrobić przy okazji kupna polisy OC. Wtedy też mamy większe szanse na ewentualne zniżki. Istotnym elementem umowy jest sprawdzenie zapisu dotyczącego zakresu pomocy. Dokładnie przeanalizujmy tę część by mieć pewność, gdzie dokładnie pomoc może do nas przyjechać oraz czy jest ona w jakikolwiek sposób ograniczona. Zdarzają się bowiem przypadki, że ubezpieczenie obowiązują pewne limity. Dobrze jest także dopytać o to, czy zabezpieczenie obowiązuje również poza granicami kraju, szczególnie jeśli zdarza się nam wyruszać autem w dalekie podróże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here