System MES - rozwiązania dopasowane do potrzeb

Zintegrowany z całym procesem produkcji system MES pozwala na kompleksowe zarządzanie, optymalizację i podniesienie efektywności. Czynności produkcyjne zarządzane systemem wspierają przygotowanie produkcji, jej realizację, utrzymanie oraz eliminowanie błędów.

Produkcja i wartości dodane

System MES to najnowocześniejsze oprogramowanie stworzone do zarządzania, analizowania i śledzenia wszystkich czynności dokonywanych na produkcji, jak również procesów okołoprodukcyjnych.

Jego nieustanny nadzór pozwala przyspieszyć produkcję w sposób prawidłowy, wyeliminować błędy produkcyjne czy znaleźć nawet mikroprzestoje. Jego potężną zaletą jest automatyczne raportowanie w czasie rzeczywistym oraz intuicyjna obsługa. Ewidencjonowanie powstałych na produkcji zdarzeń i dzielenie ich na prawidłowe i odbiegające od normy dotyczy każdej przestrzeni. To duże ułatwienie zwłaszcza dla kontroli jakości, ale też i osób nadzorujących poszczególne sektory procesów produkcji.

Nowoczesne zarządzanie

System MES oznacza przede wszystkim skrócenie procesów produkcyjnych, wyeliminowanie błędów czy maksymalne wykorzystanie potencjału linii produkcyjnej. To nie jedyne usprawnienia, które niesie ze sobą to rozwiązanie.

Do kolejnych możliwości należy planowanie produkcji jak również zarządzanie zleceniami łącznie z ustaleniem kolejności ich wykonywania. W połączeniu z elektronicznym obiegiem dokumentów system okazuje się wydajnym i w pełni użytecznym na wielu płaszczyznach. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest on głównym nadzorcą wszystkiego, co ma miejsce na hali produkcyjnej.Badanie rzeczywistego czasu pracy maszyn, a także automatyczna rejestracja w czasie rzeczywistym umożliwia nie tylko eliminowanie problematycznych kwestii – co jest oczywiste – ale i łatwiejsze dopasowanie produkcji do nowych zadań.

Produkcja pod jednym znakiem

Twórcy systemu MES zadbali o jego pełną integralność z już istniejącymi programami i narzędziami. W praktycznym ujęciu dane MES swobodnie przenikają i uzupełniają się z systemami APS, ERP czy CMMS. Pozyskiwane przez system MES informacje są więc wykorzystywane nie tylko na płaszczyźnie produkcji, ale i innych działów przedsiębiorstwa.

Manufacturing Execution System (MES) to system, który z powodzeniem znajduje swoje miejsce w zakładach produkcyjnych niezależnie od ich wielkości czy obsługiwanej branży. Jest narzędziem spełniającym oczekiwania najbardziej wymagających i wspomagających dotrzymanie wysokiej jakość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Projektowania Systemów Cyfrowych Sp. z o. o.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here