Inwestowanie pieniędzy wiąże się z ryzykiem i wiele osób o tym zapomina. Marzą nam się super zyski, ale musimy pamiętać o tym, że jeśli ktoś zyska to ktoś inny musi stracić. Na kogo tym razem wypadnie? Trzeba będzie ostrożnie się tym wszystkim zajmować, a wtedy ryzyko popełnienia błędu zmniejszamy. Nigdy nie będzie to zerowe ryzyko, ale na pewno bardzo małe. W inwestowaniu trzeba przyjąć zasadę, że nie dajemy wszystko na jedno źródło. Jeśli tak zrobimy, a coś pójdzie nie tak jak trzeba to stracimy wszystkie pieniądze.

W ostatnich tygodniach głośno było o super zysku związanym z rzeźbami. To miał być naprawdę wysoki zysk i wiele znanych osób oddało wszystkie swoje pieniądze. Dzisiaj nic nie mają i zastanawiają się jak dalej żyć. Dokładnie tak samo może być z akcjami spółki. Dzisiaj ceny są bardzo wysokie i myślimy, że będzie jeszcze lepiej. Niestety nie jest i ceny spadają. Jeśli gramy na giełdzie to warto uwzględnić tutaj spekulacje.

Czasami akcje firmy, która nic nie znaczy szybują w górę. Zawsze ktoś na tym zarobi, bo wie, co ma w danej chwili robić. Trzeba się znać na inwestowaniu na giełdzie i być obytym w tym, co mamy robić. Wtedy zmniejszamy ryzyko popełnienia błędu. Niektóre osoby widząc, że kurs akcji maleje, co robią? Sprzedają, i to również jest błąd. Trudno skoro już sporo straciliśmy to poczekajmy. Może się okazać, że cena akcji wzrośnie i odzyskamy to, co straciliśmy. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Żelazne nerwy się przydają w takiej sytuacji i trzeba o tym zawsze pamiętać, a wtedy nie stracimy, a na pewno na tym coś zyskamy.

W co jeszcze inwestować?

Można inwestować w nieruchomości. Wszystko wskazuje na to, że można będzie na tym sporo zarobić. Jakiś czas temu ceny malały, później nic się nie działo na rynku, ale obecnie ceny wzrosły. Te mieszkania, które były w mniejszym miastach po sto trzydzieści tysięcy dzisiaj są po sto siedemdziesiąt. Jeśli ktoś w tym okresie takie mieszkanie kupił to wiele na tym można zyskać. Jeśli takich mieszkań mamy kilka to tym bardziej można zarobić. Właśnie o to przecież chodzi żeby zyskać więcej niż na lokacie.

Trzymanie pieniędzy w banku gdzie lokata wynosi procent na rok to dla nas strata. Zauważmy ile wynosi inflacja, a wtedy dowiemy się jak wartość naszego pieniądze cały czas traci. Inwestować można jeszcze w złoto czy w ropę. Nie ma tutaj super zysków, ale zawsze coś można zarobić. Dokładnie tak samo będzie, jeśli zaczniemy inwestować w waluty. W ostatnich miesiącach modne i zyskowne stało się inwestowanie w kryptowaluty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here