internet

Dostępność internetu jest dziś dla nas tak samo ważna, jak dostawa wody czy prądu. I podobnie jak w przypadku wody i prądu, połączenie internetowe jest jakościowo kwestią binarną w percepcji wielu użytkowników: albo działa – albo nie. Prywatne połączenia internetowe mają zwykle asymetryczną przepustowość, na przykład 16 megabitów na sekundę dla pobierania i jeden megabit na sekundę dla przesyłania. Dzieje się tak, ponieważ klienci prywatni zwykle pobierają znacznie więcej danych niż przesyłają (oglądanie filmów, pobieranie programów lub słuchanie muzyki jest bardzo intensywne). Dostawcy regulują również zakaz komercyjnego wykorzystywania połączenia – tj. Intensywnego przesyłania – w swoich warunkach. Lub nawet ograniczają prędkość po określonym wolumenie transferu, tak że połączenie nie może być dobrze wykorzystane do usług serwera.

W przypadku wielu pracowników, którzy często pracują w sposób rozproszony i muszą wymieniać duże ilości danych, staje się to trudne przy wąskiej przepustowości połączeń prywatnych. Potrzeba przesyłania staje się jeszcze wyraźniejsza, gdy dwie lub więcej kompletnych lokalizacji chce się ze sobą szybko komunikować. Szczególnie w małych, a także średnich firmach dziesiątki serwerów mogą działać pod specjalnymi aplikacjami, które nieustannie muszą przetwarzać dane – również zewnętrznie: serwery plików do prawidłowej wymiany danych w firmie, systemy CRM dla pracowników w terenie, konta e-mail czy renderowanie Usługi dla aplikacji 3D muszą być dostępne z zewnątrz dla wszystkich pracowników, a przede wszystkim muszą być szybkie.

Z tego powodu połączenia internetowe klientów biznesowych często mają postać standardu SDSL, który w przeciwieństwie do ADSL oferuje symetryczne przepustowości, dzięki czemu prędkości wysyłania i pobierania są takie same. Tak zwane łącza dzierżawione są jeszcze szybsze, a w nich klient faktycznie otrzymuje własną fizyczną linię do sieci szkieletowej danego operatora, przez co nie musi dzielić przepustowości z innymi klientami. Dzięki tej technologii połączeń (symetrycznej) przepustowość wzrasta nawet do dziesięciu gigabitów na sekundę, co w przeciwieństwie do klientów prywatnych jest gwarantowane.

Inny problem: jeśli osoby prywatne chcą obsługiwać mały serwer, większość dostawców przydzieli im nowy adres IP najpóźniej po 24 godzinach. Zamiast ponownego wysyłania tego adresu IP do wszystkich użytkowników co 24 godziny, większość osób prywatnych korzysta z usług do automatycznej aktualizacji adresu IP za nazwą hosta – zwaną „Dynamicznym DNS”.

Nie jest to jednak rozwiązanie dla klientów biznesowych, ponieważ takie usługi są zbyt wolne i podatne na błędy. Dlatego potrzebują stałych, a często kilkunastu własnych adresów IP, pod którymi ich serwery mogą być dostępne z zewnątrz. Tymczasowym rozwiązaniem dla freelancerów albo małych firm mogą być również określone połączenia prywatne, które teraz oferują również stały adres IP za dodatkową opłatą. Kiedy internet światłowód kraków zawodzi w domu, irytacja jest zwykle duża. Dzwonisz na infolinię dostawcy, zawieszasz się tam na zawsze w kolejce, a następnie musisz upewnić się, że router został już zrestartowany oraz że błąd leży po stronie dostawcy. Wtedy zaczyna się długie oczekiwanie. Zakłócenia w sektorze prywatnym mogą trwać kilka godzin, a nawet dni.

Byłoby to nie do przyjęcia dla klientów biznesowych. W większości przypadków awaria łącza internetowego oznacza bezpośrednie straty finansowe – w skrajnych przypadkach cała siła robocza nie może pracować, a firma zatrzymuje się. Dlatego połączenia z klientami biznesowymi oferują gwarancje procentowe rocznej dostępności jak i również zapewniają usuwanie usterek w określonym czasie – im szybsze usuwanie usterek, tym droższe staje się połączenie.

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Nic prostszego, wystarczy, że zdecydujesz się na internet światłowodowy dla firm Kraków od https://ith.eu/ lub inny internet Kraków ma dużo propozycji w tym zakresie. Dobry Internet jest podstawą działania każdego przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here