5 najlepszych filmów na sobotni wieczór

Sobotni wieczór to czas, który po długim i męczącym tygodniu pracy chcemy spędzić przede wszystkim miło. Dlatego spora część z nas przeszukuje Internet po to, żeby obejrzeć jakiś ciekawy film, który jednocześnie będzie lekki, przyjemny i do pośmiania się.

Jak wiadomo, porządna komedia jest w stanie znacznie poprawić humor. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 5 – naszym zdaniem – najlepszych filmów, które idealnie sprawdzą się w sobotni wieczór. Waszym zadaniem pozostaje jedynie zadbanie o możliwie najszybszy Internet.

Niezawodne i interesujące klasyki

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tej produkcji – zachęcamy do nadrobienia braków. Jeśli jednak jest wam znana, to mimo wszystko warto ją sobie odświeżyć, bo nigdy się nie znudzi. Mowa o amerykańskim melodramacie okraszonym fantastyką. Film wyreżyserował David Fincher, a zagrali w nim Brad Pitt, Cate Blanchett oraz Tilda Swinton. Główny bohater przychodzi na świat jako 80-letni starzec i wraz z upływem czasu młodnieje.

„O północy w Paryżu”

„O północy w Paryżu” to dzieło  Woody’ego Allena. Mamy tu do czynienia z komedią romantyczną, która została wzbogacona o elementy rodem z kina science fiction. Główne role przypadły Owenowi Wilsonowi, Rachel McAdams, Marion Cotillard oraz Kathy Bates. Poza tym uważni podczas oglądania dostrzegą też Carlę Bruni – żonę jednego z francuskich prezydentów. Zwiedzanie Paryża odsłania przed widzem nie tylko piękno miasta, ale też problemy bohaterów obrazu.

„Dziennik Bridget Jones”

Tego filmu raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Podobnie zresztą jak dwóch jego następnych odsłon. Nie każdy jednak wie, że jest to ekranizacja powieści (ze zgodnością nawet co do tytułu) autorstwa Helen Fielding. Oglądamy perypetie 32-latki z Londynu, której życie to między innymi toczenie wojny z nadwagą oraz skomplikowane relacje z mężczyznami.

„Czekolada”

Tu z kolei mamy film z 2000 roku, który również powstał po pierwsze na podstawie powieści, a po drugie – także i w tym przypadku literaturę oraz ekranizację połączył identyczny tytuł. „Czekolada” jest historią młodej matki (w rolę wcieliła się Juliette Binoche), która przemierza świat, a tam, gdzie się pojawi, sprzedaje czekoladę. Nie jest to jednak zwykła czekolada, bo chodzi tu o słodycz, która jest w stanie zmieniać ludzkie życie.

„Narzeczony mimo woli”

Nasze zestawienie 5 najlepszych filmów na sobotni wieczór zamyka obraz „Narzeczony mimo woli”. Już sam tytuł sporo zdradza, jednak ten amerykański film fabularny potrafi w wielu miejscach zaskoczyć i tym samym wzbudzić wybuchy niekontrolowanego śmiechu. To historia kanadyjskiej bizneswoman, która wpada na pomysł, który ma doprowadzić ją do amerykańskiego obywatelstwa…

Kultowe tytuły bez zakłóceń

Wybraliśmy już filmy, a teraz czas zadbać o to, żeby można było je bez przeszkód obejrzeć. Przydadzą się więc nie tylko popcorn i przygaszone światła, ale też najszybszy Internet. Taki najszybszy Internet oraz dobrą jakość obrazu, bez zacinania się i czekania na buforowanie, można uzyskać ze światłowodem. To jednocześnie najnowocześniejsza oraz najwydajniejsza technologia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here